Úno 05

Opravdu to funguje???

Naplnili jsme sklenici do poloviny vodou a položili jsme na ni karton. Pak jsme sklenici otočili dnem vzhůru. A ejhle, karton držel a voda netekla, když jsme byli dost rychlí! Shora sice tlačila voda, ale z druhé strany zespodu tlačil vzduch. Tlak vzduchu je větší než tlak, kterým působí na karton voda. Vyzkoušejte raději ve vaně 🙂 !

Venku jsme dosypali ptáčkům krmítka, ať si je zase nalákáme k pozorování rovnou ze třídy. Také jsme na zahradě vyhledali vždy dvojice větviček z jednoho druhu stromu, který jsme dokázali pomocí knížek, pracovního listu či internetu pojmenovat. Vytvořili jsme větvičkové pexeso pro spolužáky, které najdou na chodbě školy. Jejich úkolem bude hledat dvojice větviček ze stejného stromu či keře a pojmenovat název stromu či keře (kontrola je ze zadní strany). Přírodovědný kroužek přeje příjemnou zábavu!