Výchovné poradenství

Výchovná poradkyně pro ZŠ a MŠ:  Mgr. Eva Jandásková, ředitelka školy

Mobil: 777 634 156

E-mail:  eva.jandaskova@zsnezdenice.cz

Poradenská činnost pro žáky, rodiče i učitele.

konzultační hodiny: středa od 13. 00 do 15. 00 hodin

Po telefonické domluvě lze domluvit i jiný termín.

Poradenská činnost je zaměřena na:

• péči o děti se specifickými poruchami učení, o děti zdravotně znevýhodněné, o děti s poruchami chování
  • vyhledávání a orientační šetření žáků, jejichž vývoj a vzdělání vyžadují zvláštní pozornost, příprava návrhů na další péči o tyto žáky.
  • přípravu podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením ve škole.
  • koordinaci poskytování poradenských služeb školou a školskými poradenskými zařízeními.
  • metodickou pomoc pedagogickým pracovníkům školy v otázkách integrace a zohledňování žáků, v práci s novými žáky a v přípravě individuálních vzdělávacích plánů.
  • metodickou podporu učitelům při aplikaci psychologických a speciálně pedagogických poznatků.
  • shromažďování odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči, poradenských zařízení.
  • prevenci školní neúspěšnosti.
  • primární prevenci sociálně-patologických jevů.
  • péči o vzdělávání nadaných a mimořádně nadaných žáků.
  • podchycení eventuálních odchylek resp. zvláštností vývoje předškolních dětí
  • výchovný přístup k dítěti v období raného dětského vzdoru, přístup k dítěti s ADHD
  • adaptaci na mateřskou školku
  • výchovný přístup k dětem s různě akcentovaným vývojem osobnosti