Kvě 18

Školení na téma poskytování první pomoci

Od roku 2001 proškoluje Nadace Jana Pivečky děti 5. tříd  v poskytování první pomoci a učí je orientovat se v situacích, do kterých se může dostat každý z nás. Školení probíhají formou soutěže, jejímž smyslem je vychovat mladou generaci, která se nebude bát kdykoli a komukoli poskytnout první pomoc lidem postiženým úrazem nebo dokonce  ohroženým na životě s jistotou a samozřejmostí. Při školení 4. a 5. ročníku dne 18. 5. 2017  s dětmi vedla paní Sudková dialog formou otázek a odpovědí. Následně si žáci mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak je např. pro zachraňující  náročná resuscitace člověka v bezvědomí a nedýchajícího. Paní Sudková nás učila  např. i vhodnou spolupráci amatérských „záchranářů“.

Přejeme našim páťákům, aby se naučili co nejvíc dovedností při poskytování první pomoci. Jeden totiž nikdy neví, co se mu v životě hodí…