Dub 28

Slet čarodějnic a čarodějů

V rámci lidové tradice a svátku ,, Pálení čarodějnic“ proběhl v pátek 28. dubna 2017 ve třídě MŠ ,,Slet čarodějnic“. Děti přišly převlečené za čarodějnice a čaroděje. Ráno jsme se všichni společně nasvačili u čarovné hostiny, kde na děti čekal kouzelný lektvar v podobě bylinkového čaje. Poté jsme si společně vymýšleli jména  (např. Bouřko mrak, Rumburak, Pavučinka aj.), učili jsme se zaříkávadla, létat na koštěti, změřili jsme svoji sílu v přetahování, učili poslušnosti své černé kocoury, hráli netopýří kuželky, malovali si nové kouzelnické klobouky, pozdravili jsme kolegy a kolegyně na ZŠ, uvařili jsme si také lektvar na sílu a nakonec jsme si společně zatancovali čarodějnický tanec ,,Huhla“. Celou atmosféru podtrhla strašidelně vyzdobená třída, kterou si děti užijí ještě celý příští týden. Děti si celý den moc hezky užily.