Bře 24

Předplavecký výcvik

Předplaveckého výcviku se s našimi předškoláky účastníme již po několikáté a má pro děti velký význam. Děti se učí základy plaveckých stylů formou hry, orientovat se ve vodním prostředí, odbourávat strach z vody a uvolnit se, potápět se a plavat pod hladinou, foukat do vody, položit se na hladinu na bříško i záda, spolupracovat v kolektivu dětí. Děti mají na sobě z důvodu bezpečnosti po celou dobu pásek, který je ve vodě nadlehčuje a zabraňuje jejich potopení. Pokud přeplouvají přes bazén, mají vždy v rukou ještě nějaké nadlehčovací pomůcky, nejčastěji to jsou destičky – tzv. žížaly. Cílem předplaveckého výcviku je vypěstovat u dětí důvěru ve vlastní schopnosti, naučit je nebát se vody, věřit sobě i dospělým. Učí se základní pohyby rukou i nohou, které budou potřebovat při plavání, dýchat do vody, naučit se skočit do vody po nohou, ti šikovnější i základy šipky při skoku do vody po hlavě s rukama za hlavou.

Plavání je nejzdravější pohybovou aktivitou!