Lis 29

Střípky ze školního dění 29. 11.

ČESKÝ JAZYK U PRVŇÁČKŮ
Ačkoliv se to nezdá, prvňáček musí kromě přijetí nové role žáka zvládnout ještě spoustu dalších nelehkých úkolů. Jedním z těch nejdůležitějších je naučit se číst. K tomu však potřebuje umět velmi dobře znát každé písmenko. Je mnoho způsobů, jak si daný tvar dobře osvojit. My to v naší třídě zkoušíme nejrůznějšími způsoby- vytváříme si vlastní písmenkové knihy, hrajeme didaktické hry, čteme si písmenkové pohádky atd. Mimo to všechno je pro nás důležité si užít zábavu! Dnes jsme měli svátek a přivítali jsme písmenko „I“. Které slovo začíná na I? Inkoust, injekce, iglú….INDIÁN! A na ty jsme si dneska hráli.Vzájemně jsme si namalovali obličeje, vytvořili čelenky na hlavy a naučili se indiánský pozdrav: „Heso lej, heso lej, já jsem Indián šikovnej.“ Nejen že jsme pochválili sami sebe, ale také jsme se ocenili vzájemně mezi sebou. A proto nám je spolu ve třídě tak dobře!

TVOŘENÍ PŘÍRODOVĚDNÉHO KROUŽKU

Černucha damašská, statice limonka, suchokvět roční, slaměnka, zaječí ocásek… 🙂 No nesmějte se, to jsou názvy sušených květin, které jsme aranžovali! Ale pssst, to je tajemství, je totiž adventní čas…