Říj 12

Mach a Šebestová nám pomohli kouzlit

Zapojili jsme se do projektu Čtení pomáhá. Našim společným  cílem je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. Více na http://www.ctenipomaha.cz/.

První čtenář ze čtenářského klubu žáků 3. ročníku dočetl knihu, kterou si sám zvolil – Mach a Šebestová od M. Macourka. Úspěšným vypracováním testu (4 otázky s výběrem odpovědí týkající se přečteného textu, je dán časový limit) získal kredit, který věnoval na podporu Domu bratří Čapků. Máme upřímnou radost a čteme s ještě větší chutí!

mach-a-sebestova