Dub 02

VELIKONOCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Období před Velikonocemi jsme si s dětmi v mateřské škole zpříjemnili tradičními aktivitami. Četli jsme si velikonoční příběh a o symbolech Velikonoc. Společně jsme upekli velikonočního beránka a jidáše. Nasadili jsme si osení, ozdobili ho malovanými kraslicemi aj. Zahráli jsme si pohybové hry Na koledníky, štafetu s vejci a Na slepičku a kuřátka. Naučili jsme se říkanku Hody, hody, doprovody a zazpívali si písničku s pomocí Orffových hudebních nástrojů Pro vajíčka do košíčka. Předvelikonoční čas jsme si hezky užili a po velikonočních prázdninách se plní zážitků vrátili zpět do školky.