Úno 09

Školní karneval plný smíchu, hudby a pohybu

Letošní školní karneval jsme pojali jako další příležitost dětí prolnout se mezi ročníky a zažívat pomoc starších či dobrý pocit ze spolupráce. Žáci byli v úvodu dne rozděleni do pěti skupin, ve kterých měli získat barevné kamínky splněním masopustních úkolů. Běhací čtení, luštění šifer, určování názvů tradičních masek a jejich přiřazování ani počítání masopustních symbolů nebylo nic, co by zastavilo naše školáky v chuti bavit se. Získané kamínky byly totiž pro všechny vstupenkou do haly, kde začal rej masek s hudbou. Po představení se masek bylo tancování přerušováno hudbou a určením počtu tanečníků, kteří se mají seskupit. Když se seskupili na třetinu, měli za úkol přenést co nejrychleji bonbon na lžíci. Zábava pokračovala tanečními kreacemi podle majitele kapitánské čepice, kteří se střídali. Poté jsme táhli ve dvou týmech za jeden provaz – to byla zábava, která si zasloužila odměnu v podobě balonků! Tanec dvojic s balonkem na různých částech těla byl tečkou za našim rejděním. Unavení, ale spokojení jsme šli na stylový oběd – koblihy chutnaly!!!

🦸