Kvě 24

Mladší školáci pracovali na preventivním programu Naše třída

V nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Šrumec na Panském domě v Uh. Brodě poskytují nejen sociální služby, pomoc a zázemí, ale také provádějí preventivní programy. Jednoho z nich se zúčastnili naši žáci 1. – 3. ročníku. Po zahřívací aktivitě (jak se dnes cítíš) měli skupinovou práci – úkol srovnejte si řadu např. podle délky vlasů zvládli výborně. Potom měli za úkol ukazovat na toho spolužáka, kdo např. má doma pejska, je kamarádský apod. Přestávka byla plná volitelných aktivit a lákadel. Potom všichni měli přemýšlet na téma, jak se k sobě chováme, co je dobré a špatné chování vůči druhým. Na závěr si malovali dárek – přání, na čem se pokusí zapracovat do konce školního roku. Věříme, že budou úspěšní ve svých předsevzetích.