Dub 29

Soutěžní výzva Lísky KAMARÁDI Z PTAČÍ ŘÍŠE

V rámci této výzvy Badatelé odhalili Ptáka roku 2023 poláka velkého a zjišťovali o nejčetnějším ptačím druhu z Ptačí hodinky – sýkoře koňadře zajímavé informace. O sýkoře vznikly i dva komiksy a spousta ilustrací od nejmenších. Vše si mohou školáci prohlédnout i v lapbooku, který je k dispozici na chodbě.

Víme také, že ptáci potřebují vodu jak k pití, tak ke koupání. Zřídili jsme proto ptačí pítko a koupátko na zahradě pod školou. V dalších měsících nezapomeneme o pítko pečovat, čistit ho a doplňovat vodu, což opeření návštěvníci zahrady jistě ocení.