Dub 21

MATEŘSKÁ ŠKOLA NA OSLAVĚ DNU ZEMĚ V UHERSKÉM BRODĚ

V pátek dne 21. 4. 2023 jsme jeli vláčkem do Uherského Brodu, kde na Mariánském náměstí probíhala akce Den Země. Děti si vyzkoušely nejrůznější ekologické hry např.: třídily odpad, házely odpadem na cíl, vyráběly květiny, zvířata z toaletních roliček aj. Měly možnost si prohlédnout zemědělské stroje a domácí zvířata, které si mohly pohladit. Rovněž si mohly prohlédnout asistenční pejsky a vycvičené králíčky. Na všech stanovištích se děti dověděly informace o tom, jakým způsobem můžeme šetřit naši zemi. Na závěr děti čekala sladká odměna a korunka s omalovánkou pro ekologického krále.