Lis 11

OSLAVA SVÁTKU SVATÉHO MARTINA V MŠ

Jelikož se nám blížil svátek svatého Martina, tak jsme se rozhodli na něj pečlivě připravit.

S dětmi jsme se seznámili s legendou o svatém Martinovi, třídili obrázky podle velikosti, přiřazovali podkovy ke koním podle barev, hráli různé pohybové hry motivované Martinem, vyrobili jsme si podkovy pro štěstí, koně, svatomartinskou husu a nechybělo ani společné pečení svatomartinských rohlíčků, na kterých jsme si s dětmi pochutnali.

V den svátku svatého Martina na děti čekalo hledání svatomartinského pokladu. Děti musely po cestě k pokladu splnit různé překážky, aby se k pokladu dostaly, např.: skládání písmena „M“ z přírodnin,  zvířat podle velikosti, počítání hus aj. Úkoly byly provázané legendou o svatém Martinovi. Cesta byla zakončena na obecním hřišti, kde děti poklad našly, spravedlivě si ho rozdělily, pochutnaly si na něm a tím zakončily svatomartinský týden.