Čvn 02

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA V MŠ – STAVITEL MOSTŮ

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 byly děti ze třídy DUHÁČKŮ zapojeny do projektu Malá technická univerzita. Ujala se jich lektorka, která je s pomocí lega a jiných materiálů (demonstrační obrázky, šátky, technické výkresy aj.) vzdělávala v rámci polytechniky. Děti si vyzkoušely roli stavitele mostů, dozvěděly se o králi Karlu IV. a postavily most, po kterém mohly přecházet. Na závěr si vyzkoušely experiment, který vyplynul z řeky Vltavy, a to zkouška nejrůznějších předmětů, zda plavou nebo neplavou. Vše si kresbou zaznamenaly a za snahu dostaly diplom a pochvalu od lektorky projektu.