Dub 08

Ruce v pohybu – velikonoční tvoření

S příchodem prvního jarního měsíce nastala i změna tématu kreativních činností dětí ve školní družině. V měsíci dubnu žije naše školní družina přípravami na Velikonoce. V rámci zájmových činností zhotovovaly děti různé prostřihované dekorace na okna, vyráběly přáníčka a velikonoční aranžmá na stoly, samozřejmě nesmělo chybět malování a zdobení vajíček. Vyzkoušely si různé techniky zdobení kraslic. Vše se ladilo do barev připomínajících jaro a samotné velikonoční svátky – převládaly barvy žlutá, oranžová, modrá a zelená. Také jsme si povídali o velikonočních tradicích a zvycích.