Dub 06

KAMARÁDI Z PTAČÍ ŘÍŠE

LÍSKA, z. s. vyhlašuje dubnovou výzvu pro děti a školy KAMARÁDI Z PTAČÍ ŘÍŠE. Vypracovali jsme s badateli dva soutěžní úkoly:

• KDO TO JE? Ptačí hádanka: Na stromě zná každý kout, černobílý _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ . Každou dírku prozkoumá, _ _ _ _ _ _ _ z ní vyšťourá.
  • PRŮZKUM SLEPIČÍHO VEJCE • Víme, že ptáci snášejí vejce, ze kterých se líhnou mláďata, je to však velmi zdlouhavý a náročný proces. Část vajec skončí i jako výživná potravina pro jiná zvířata nebo člověka.  Dohledejte si na internetu stavbu vejce. Opatrně rozklepněte slepičí vejce a pořádně ho prozkoumejte. Na základě získaných informací vyrobte venku z přírodních materiálů maketu stavby slepičího vejce s popisky.  Maketu vyfoťte.

Za vypracování zajímavých úkolů dorazila i odměna.