Zář 25

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ – SVATÝ VÁCLAV

Všichni s jistotou víme, že je v pondělí státní svátek a nepůjdeme do školy. Ale proč tento státní svátek vznikl? Kdo to byl kníže Václav, který byl prohlášen za svatého?

Rozhodli jsme se s našimi nejstaršími žáky vytvořit projekt „interaktivní nástěnka“. Nejdříve jsme si společně pomocí metody brainstormingu vyvodili základní pojmy a následně obohatili o další nápady, jak udělat z obyčejné nástěnky právě interaktivní. Namotivovali jsme se krátkým videem z dílny České televize - Dějiny udatného národa, rozdělili jsme si úkoly, stanovili si cíle projektu, prostudovali základní knižní materiály a vrhli se do práce.

Na fotografiích lze vidět, že se dílo povedlo a že se nám předem stanovené cíle podařilo naplnit.