Čvn 12

Naše jedlá zahrada aneb kdo nehraje, nevyhraje!

Soutěžní výzva LÍSKY, z.s. s názvem NAŠE JEDLÁ ZAHRADA, BALKÓN ČI TRUHLÍK je aktivitou osvětové kampaně Přírodní zahrada – příroda pod našimi okny.

Protože obecní zahrada pod školou už je osázená, pátrali naši druháci po tom, co na ní roste k snědku. Našli toho tolik, že bylo z čeho vybírat! Po pořízení fotografií ze zahrady si za deštivého počasí sedli k tabletům a hledali zajímavé informace k vybraným rostlinám, které dávají zdravé a chutné plody či léčivé květy. Ty pak okopírovali nebo přepsali, domalovali obrázek stromu, keře či rostliny. Výkresy jsme laminovali a vyvěsili na zahradě, kterou navštěvují děti z celé obce. Mohou se tak dozvědět nové informace přímo v terénu. Přejeme příjemné počtení!

soutěžní výzva Lísky

OSTRUŽINÍK MALINÍK