Úno 05

Pokusy s elektrickým nábojem

• Dokáže mít plastová lžička kouzelné vlastnosti? Může mít v sobě také takovou kouzelnou moc, že na sobě udrží látky ne zevnitř, ale na vnějším povrchu?
  • Mohou mít balonky vlastnosti člověka jako je láska (přitahovat se) nebo naopak nevraživost (odpuzovat se)?
  • Umí balonek bez lepidla něco přichytávat?
  • Je možné, aby brčka udržela na svém povrchu bez lepidla papír? Nebo aby dokonce brčka soupeřila a přetahovala si  papírky mezi sebou?
  • Lze vyrábět elektřinu z ovoce a zeleniny?
  • Mohl by super hrdina komiksu fungovat na „zázračný předmět“ jménem BATERIE?
  • Proč je lepší využívat nabíjecí baterie, než ty na jedno použití?
  • V jakých elektrospotřebičích najdeme baterie doma?
  • Proč je důležité baterie odevzdávat k recyklaci (třeba našemu nenasytnému školnímu BATERKOŽROUTOVI)?

Na tyto aj. všetečné otázky hledali odpovědi naši pozorní badatelé v pracovních týmech. Začala jim totiž další badatelská práce v RECYKLOHRANÍ, tentokrát na téma Recyklační zlepšováky.