Pro 04

„Kouzlo Vánoc“ jsme si vychutnávali v Ekologickém institutu Veronica v Hostětíně

Proč se slaví Vánoce? A jak se slavily v Bílých Karpatech v době našich prababiček? Prožili jsme se program s kouzelnou atmosférou o adventních i vánočních tradicích a zvycích našich předků v Centru Veronica v Hostětíně. Vesnička nás uvítala novým sněhovým popraškem blýskajícím se na sluníčku. Během voňavé tvořivé dílny v centru si děti v kuchyňce upekly vlastní vánočku a vyrobily ovečku z vlny a papíru. Venku jsme se naučili pro nás zatím neznámou tradici – házeli jsme stylovým „čaganem“ na vrbu, sypali jsme drobečky ke stromkům v sadu. U stolku v teple jsme věštili, co nás čeká v dalším roce. Na závěr jsme si všichni připili lahodným vánočním punčem z jablečného moštu. Děti odjížděly vlakem do Nezdenic plné nových zážitků.