Pro 03

NÁVŠTĚVA DENTÁLNÍ HYGIENISTKY

V úterý dne 3. 12. navštívila třídu předškoláků zubní hygienistka paní Kateřina Pelcová. Vysvětlila dětem zábavnou formou, jak se mají starat o zoubky. S pomocí maňásků či obrázků jim předvedla správné držení zubního kartáčku a upozornila je na jeho správný vzhled. Ukázala jim a děti si to i prakticky na sobě vyzkoušely, jak intenzivně čistit dané místečko v ústech. Také diskutovali o kazu, jak se mu co nejlépe vyvarovat a k čemu slouží pasta na zuby. Neopomněla ani připomenout, že je velmi důležitá pravidelná návštěva zubního lékaře. Na závěr všichni dostali odměnu v podobě omalovánek a zubní pasty.