Lis 19

Keramický kroužek

Keramický kroužek pokračuje ve své činnosti i v tomto školním roce. Naši šikovní žáci si už odnesli domů spoustu nádherných výrobků. I když se to nezdá, výrobní proces trvá poměrně dlouhou dobu. Výrobky musí pořádně vyschnout v regále, teprve poté se mohou poprvé vypálit v peci. Následně přichází naše oblíbené glazurování – potírání speciální barvou. Nabarvené výrobky skládáme znovu do pece. Teprve po dalším výpalu si je můžeme odnést domů. A tak než přivítáme podzim, už už honem vyrábíme na Vánoce, abychom mohli našim nejbližším udělat radost.