Kvě 31

Školní výlet do Strážnice a Hodonína

MDD jsme letos slavili výletem do Strážnice a ZOO v Hodoníně. Strážnický zámek byl původně vodní hrad, založený ve 2. pol. 13. století. Měl strážní funkci (od něj také název města Strážnice). Od 19. stol. je v novorenesanční podobě. Viděli jsme zámeckou knihovnu, kapli, výstavu s názvem Lidový oděv na Moravě. Zde se děti mohly obléct do částí lidových krojů nebo skládaly domino s tématikou lidových krojů. V okolí zámku je anglický park a platanová alej. Také jsme se prošli kolem Baťova kanálu s loděmi, plavebními komorami, židovského hřbitova a synagogy. Pak už byl čas na řízek a přejezd do ZOO v Hodoníně. Tam jsme si v malých skupinkách užívali pohled na zvířata, která se vyhřívala po dlouhé době dešťů na slunci. Radost jsme měli zejména ze surikat, bílých lvů a tygrů, různých druhů papoušků i sov. Překvapil nás i žralok s krokodýlem. Po velkém nákupu suvenýrů jsme se rozjeli domů.