Bře 20

Brodský zpěváček 2019

Ve středu 20. 3. 2019 se uskutečnila tradiční přehlídka zpěváčků lidových písní – „Brodský zpěváček“, tentokrát již 27. ročník. Tuto akci pro děti ze školních družin organizovala Školní družina Mariánské náměstí ve spolupráci se ŠD Katolickou v Uherském Brodě. Opět jsme se sešli na Domu dětí a mládeže, který nám poskytl nejen technické zázemí, ale i příjemné prostory. Letos se zúčastnila ŠD Na Výsluní, ŠD Prakšice, ŠD Nezdenice, ŠD Havřice, ŠD Drslavice, ŠD Horní Němčí, ŠD Vlčnov, ŠD Katolická, ŠD Mariánské náměstí. Pozvání přijali také hosté, kterými byla paní Irena Krejsová z Domu kultury, pan ředitel Bohuslav Jandásek ZŠ Mariánské náměstí a ředitel ZŠ Katolická Ivo Ertl. Na začátku se děti rozezpívaly při písni „Ztratila jsem fěrtúšek“. Následovala přehlídka, kde si děti nejen zazpívaly, ale některé z nich také hrály na hudební nástroje. I letos nechybělo pásmo písniček s pohybovým doprovodem, které předvedly krojované děti ze ŠD Prakšice. Děti zpívaly s radostí a byly odměněny spontánním potleskem. Přišla se na nás podívat i regionální televize Slovácko. I když se objevila místy tréma a některé hlásky zadrhávaly, nakonec vše zahojil společný zpěv s oceněním a odměnami.