Lis 14

Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterií a vytvořte BATERKOŽROUTA!

To byly první letošní výzvy z projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět pro přírodovědný kroužek. Kladli jsme si tedy otázky typu:

o Které elektrospotřebiče obsahují baterie?

o Třídíte doma použité baterie?

o Kam je ukládáte?

o Kam se baterie a vyřazené elektrospotřebiče odevzdávají k recyklaci?

o Znáte symbol přeškrtnuté popelnice?

o Proč je důležitá recyklace?

Poté jsme se dali do skupinové práce a vytvořili jsme SUPER reklamu, která bude propagovat sběr a třídění baterií na naší škole v podobě plakátu při vstupu na chodbu školy. Dál jsme vytvořili  sběrnou nádobu na použité baterie. A ne jen tak ledajakou, má zcela neotřelou vizáž 🙂 Tak nezapomeňte – až Vám baterie doslouží, vhoďte nám ji prosím do našeho jedinečného Baterkožrouta. Pomůžete nám tak nejenom šetřit přírodní zdroje, ale také získávat cenné body do projektu. Děkujeme!