Bře 17

Brodský zpěváček

Ve středu 15. 3. 2017 se uskutečnila přehlídka lidových písní školních družin „Brodský zpěváček“. Akce probíhala v prostorách Domu dětí a mládeže, kde se sešly tyto školní družiny: ŠD Březová, ŠD Havřice, ŠD Drslavice, ŠD Nezdenice, ŠD Vlčnov, ŠD Újezdec, ŠD Nivnice, ŠD Prakšice, ŠD Na Výsluní Uh. Brod a ŠD Mariánské nám. Uh. Brod. Porotou a pozvanými hosty byl ředitel Domu dětí a mládeže A. Řezníček, zástupkyně ZŠ Mariánské nám. v Uh. Brodě J. Hudečková, vedoucí školní jídelny V. Šmídová a z Odboru školství E. Fremlová. Děti nejen zpívaly, ale některé z nich také hrály na hudební nástroje. K programu patřilo promítání fotografií z minulých ročníků a hudebně pohybové hry. Zálibu ve zpívání a hru na hudební nástroj projevili tito naši mladí zpěváčci: Kristýna Plášková – zpěv a hra na kytaru, Barbora Plášková – zpěv a hra na kytaru, Sára Fornůsková – zpěv a hra na flétnu, Nikola Gardavská – zpěv, Patrik Vaculín – zpěv a hra na flétnu.