Bře 16

Březen, měsíc knihy

Březen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Pomalu se loučíme se zimou a vítáme mezi námi jaro. Mimo to však oslavujeme knihy, které jsou nekonečným zdrojem poznání. Jak řekl Jan Amos Komenský: „Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stát se hlupákem.“  Jedním z našich záměrů je naučit děti knihy milovat. A protože si tohoto speciálního svátku vážíme, v rámci tematické výuky jsme dětem pomohli jejich vlastní „mini-knihu“ vytvořit.  Při vstupu do školy si pohádkových leporel jistě všimnete. Budeme moc rádi, když do nich alespoň nakouknete. Děti nám tak dokázaly, že umí pracovat s obrázkovou osnovou a textem, domýšlet závěry příběhů, ale hlavně UMÍ SPOLUPRACOVAT!