Říj 07

Dopravní výchova čtvrťáků

V pátek 7.10.2016 absolvovali žáci čtvrtých tříd první část výcviku na dopravním hřišti v Uherském Brodě. Procházeli zde dvoufázovou výukou pravidel chování na silnici.

V učebně dopravního střediska, na základě výkladu zkušeného lektora, studovali teorii silničních předpisů, vybavení kola či řešili situace vzniklé na imaginárních křižovatkách. Funguje zde osvědčený způsob využití videa a počítače.

Děti nabité teorií pak zkoušely na zapůjčených kolech spletité problémy křižovatek, učily se odbočovat, objíždět překážku a snažily se respektovat světelné signály a značky. Po počáteční džungli se po chvilce z malých „řidičů“ stávají šikovní cyklisté.