Kvě 07

ČARODĚJNICKÝ TÝDEN V MŠ

Během celého týdne jsme si s dětmi povídali o tradici Filipojakubské noci. Hráli jsme nejrůznější kouzelné pohybové hry, výtvarně ztvárnili čarodějnice, přiřazovali pavouky na pavučinu, čarodějnice na koště podle počtu, skládali čarodějnické puzzle, poznávali jsme bylinky podle čichu a vařili si z nich kouzelný lektvar. V úterý nás čekal ČARODĚJNICKÝ REJ na zahradě. Zahájili jsme ho módní přehlídkou čarodějnic. Následně děti plnily čarodějnické zkoušky např.: let na koštěti, vaření lektvarů, záchrana havěti, čarování s kouzelnou hůlkou a zkouška z čarodějnických znalostí, za které získávaly odznaky. Za splnění čarodějnických zkoušek děti dostaly žížalí odměnu a žízeň zahnaly žabím nápojem. Na památku si odnesly čarodějnici a pamětní list. Na závěr proběhla čarovná diskotéka. Tradiční čarodějnický týden jsme si všichni užili, což bylo znát na spokojeném úsměvu dětí.