Úno 15

KARNEVAL V MŠ

Během celého týdne jsme se seznamovali s tradicemi MASOPUSTU a KARNEVALU. Vyráběli jsme si masky, masopustní koláče, hráli pohybové hry, počítali masky, zpívali písničky a zkrátili si tak čekání na již tradiční karneval, který se konal ve čtvrtek 15. 2. 2024. Karneval jsme zahájili přehlídkou masek, včetně paní učitelek, které šly za mouchy, zatančily dětem „muší tanec“, ten je pak naučily a společně si ho zatančili. Na děti čekala spousta stanovišť např.: překážková dráha s balónkem na lžičce, hod do šaška, hledání bonbónu v kuličkovém bazénku, shazování plechovek, namotávání bonbónů, hra „židličkovaná“, „kloboukovaná“ aj. Poté na děti čekalo překvapení v podobě dětského šampaňského a kukuřičných dobrot. Na závěr karnevalu byla dětská diskotéka a na památku si děti odnesly domů medaili s nafukovacím balónkem. Zábavné dopoledne plné nejrůznějších aktivit jsme si všichni užili a už se zase těšíme, až si ho společně za rok zopakujeme.