Čvn 02

Den naruby aneb vše pro radost i poučení

Součástí oslav MDD na naší škole byl DEN NARUBY, kdy se z dětí stali zodpovědní a milí učitelé, z pedagogů byli hraví a občas chybující žáci. Děti uměly zadat práci a vysvětlit postup (mnohé měly dokonce pomůcky a pracovní listy připravené z domu), zařadily oblíbené aktivity, dokázaly při samostatné činnosti poradit, čekaly, až všichni práci dokončí, také zhodnotily práci.

Během tohoto dne pedagogové získali více vědomostí o svěřených dětech, jejich vlastnostech a schopnostech. Je toto vhodná sestava pro udržení naší duševní kondice a „občerstvení“ zaběhnutého způsobu učení? Upevňují se tímto typem zaměstnání vzájemné vztahy a stmeluje se kolektiv třídy? Těší se děti více do školy? Zajisté! Navíc o legraci nebylo nouze a tak jsme si slíbili, že si DEN NARUBY někdy zopakujeme.