Dub 28

REJ ČARODĚJNIC V MŠ

V průběhu celého týdne jsme se připravovali na tradiční pálení čarodějnic. Povídali jsme si o významu této tradice, hráli jsme čarodějnické pohybové hry, vyrobili jsme si čarodějnice, lektvar a s pomocí čarodějnických rekvizit (koště, klobouku, hůlky, kočky aj.) jsme trénovali počítání, logické řady, zrakové vnímání, předčtenářské dovednosti, zrakové vnímání aj. Vyvrcholením týdne byl páteční den, ve kterém nás čarodějnice vyzvala ke složení čarodějnické zkoušky. Děti se převlekly do kostýmů a vydaly se na zahradu, kde vařily skutečný lektvar, krmily kočku a pavouka, létaly na koštěti, hledaly krysy, kouzlily a odpovídaly na zvídavé otázky z lexikonu kouzel aj. Na závěr akce si děti společně zatančily čarodějnický tanec, získaly diplom a sladké žížaly. Všichni jsme si akci moc užili a v příštím roce si ji určitě zopakujeme.