Čvn 11

Helfíkův kotár

V sobotu dne 11. 6. 2022 jsme se zúčastnili Helfíkova kotáru v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně. Jedná se o soutěž pro žáky 5. ročníku ZŠ, která má prověřit znalosti o poskytnutí první pomoci v modelových situacích, které se ale velmi přibližují realitě. Naší škole se podařilo připravit jednu hlídku, která se v konkurenci 28 –mi soutěžících dvojic umístila na 2. až 3. místě v bodování, ale čas rozhodl a naši žáci získali krásné 3. místo. Blahopřejeme a přejeme, aby se k takovým situacím v životě dostali co nejméně! Velmi děkujeme všem záchranným složkám za předvedení jejich náročné práce a jmenovitě panu Zemkovi za důkladnou přípravu našich borců!