Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Aktuality

Bře 11

Tiskopis – žádost o ošetřovné!!!

Vážení rodiče,

budete-li potřebovat potvrdit tiskopis Žádosti o ošetřovné, domluvte si čas setkání s paní ředitelkou na tel. +420 777 634 156. Děkujeme!

Dobrý den,

na základě rozhodnutí vlády, o uzavření základních, středních a vysokých škol, Vám v příloze zasíláme k dalšímu využití tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy).

Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události.

Podle § 39 odst. 1 písm. b) zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů, má nárok na ošetřovné zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu péče o dítě mladší 10 let, protože školské zařízení nebo zvláštní dětské zařízení, popřípadě jiné obdobné zařízení pro děti, v jehož denní nebo týdenní péči dítě jinak je, nebo škola, jejímž je žákem, jsou uzavřeny z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události.

Současně si Vás dovolujeme upozornit na stránky České správy sociálního zabezpečení, kde byla zveřejněna Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení – https://www.cssz.cz/web/cz/-/karantena-a-osetrovne-informace-pro-rodice-a-skolska-obdobna-zarizeni-, kde je možno tiskopis rovněž stáhnout.

 

S přáním hezkého dne

 Bc. Pavel Beníček

vedoucí oddělení nemocenského pojištění

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Stojanova 484, 686 01  Uherské Hradiště

tel.: +420 572 539 123, fax: +420 572 551 042

e-mail: pavel.benicek@cssz.cz

ID datové schránky: p94addt

www.cssz.cz

 

 

 

Žádost o ošetřovné – tiskopis ke stažení