Říj 02

27. ZÁŘÍ – SLAVNOSTNÍ OTEVÍRÁNÍ OBECNÍ ZAHRADY

V sobotu 27. září se konečně dočkaly všechny děti obce Nezdenice a krásná přírodní zahrada, kterou jsme po očku sledovali po dobu její stavby, se otevřela. I když se zpočátku zdálo, že mračna a déšť nám tuhle slavnostní příležitost překazí, nakonec vysvitlo sluníčko a tak se mohlo začít.

Po slavnostním proslovu paní starostky, při kterém už některým nedočkavcům poskakovaly nožky, se děti vřítily na zahradu. Obdivovaly hadovník, krmítka pro zvířata,  broukoviště a především ježečky, škvora i roháče v nadživotní velikosti. Děti by už rády ochutnaly jahůdky a maliny. Ale ouha, na ty si budou muset počkat do příštího léta. My děti z mateřské školy se už těšíme, jak budeme sledovat proměny této krásné zahrady v průběhu roku.

Po velkém skotačení byly děti odměněny opečeným špekáčkem a všichni můžeme říct jedním hlasem: „Bylo to krásné odpoledne.“