Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Jak si u nás hrajeme

 Jak se ježek Vilík chystal na zimu                    David Ondrušek

Byl jeden ježek, který se jmenoval Vilík. Měl dva kamarády, Toma a Bila. Jedenkrát šli na hřiby. Vilík našel pár lišek, Tom čtyři kozáky a Bil deset bedlí.  Byli  celkem spokojen, ale mrzelo je, že nenašli i pravíky. Chvíli ještě chodili po lese, ale pak si všimli, že už je konec podzimu. To už asi brzy přijde zima.

Tak bylo konec houbaření. Raději šli lovit mouchy a žížaly. Vilík pilně pracoval a tak měl za chvíli už potravou zaplněné celé dolní patro svého domečku. Šel proto pomoct svým kamarádům. Až nachystali vše potřebné na zimu, mohli si jít ještě chvilku hrát.

Jak se ježek Bodlinka chystal na zimu                                    Hana Surá

Byl jeden  ježek a jmenoval se Bodlinka. Jednou si Bodlinka hrál na louce a potkal tam svoji kamarádku myšku. A tak si spolu hráli. Ale pak myška řekla: Ahoj Bodlinko, musím pomoct rodičům se  připravit na  zimu. A Bodlinka si vzpomněl, že vlastně brzy přijde zima. Utíkal proto domů. V domečku se ještě naposled s tatínkem a maminkou hodně najedli, stočili do klubíčka a spokojeně usínali.