Badatelé zahájili svá pozorování u mokřadu
Naši malí badatelé ze 2. až 4. ročníku se vydali k místnímu mokřadu, aby zde zahájili svá první pozorování přírody. Vybaveni lupami, miskou, síťkou, exhaustorem, klíčem k identifikaci a spoustou otázek se pustili do zkoumání života v tomto zajímavém prostředí. Společně jsme přemýšleli, proč je mokřad pro přírodu tak důležitý. 🍀
Badatelská výuka je u nás založená na zvídavosti a vlastním objevování. Žáci se tak učí nejen poznávat přírodu, ale i klást otázky, hledat souvislosti a navrhovat, jak by se měla příroda chránit. Naše první kroky u mokřadu ukázaly, že dětská zvídavost nemá hranic. Už se těšíme na další objevné cesty…
- u mokřadu
- zálivka našeho stromu
- A jdeme dál… Foto Daniel














