Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Aktuality

Lis 10

Praha 9. 11. 2017 aneb vítej na palubě!

TŘEŤÁCI O PRAZE:

VIKTORIE- PRAHA

V Praze se mi nejvíce líbilo, jak jsme chodili se strašidlem po městě. Strašidlo nám povídalo pověsti. Třeba o Čertovce to bylo takhle:

Byla jednou jedna paní a ta každého pomlouvala. Jeden mládenec ji proto pod okno napsal „Čertovka“ a od té doby jí nikdo neřekl jinak.

Také jsme byli na oběd v Mc Donald´s, kde jsme dostali kuřecí nugetky a hranolky. Pak jsme se šli podívat na orloj, jak hraje. Jak jsme tam čekali, prohlíželi jsme si živé sochy. Na večeři jsme měli bagety.

Pan a paní, kteří s námi jeli autobusem, byli moc hodní a pustili nám cestou zpátky pohádku o Praze. Cesta rychle utekla. Praha byla úžasná.

KAREL

Mně se nejvíce líbilo Národní muzeum. Odtud jsme jeli metrem do stanice Malostranská. Poté jsme čekali na strašidlo, které bylo mnichem. S ním jsme šli na Karlův most, kde nás čekal čert. Z mostu jsme viděli Pražský hrad.

Nakonec jsme šli do jedné uličky, kde byl kajícník. Něco jsme si koupili a jeli jsme domů. Projížděli jsme noční Prahou se spoustou vánočních ozdob.

RÁCHEL – VÝLET DO PRAHY

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 byla Základní škola Nezdenice v Praze na celý den. Jeli žáci 2. až 5. ročníku. Taky tam byly paní učitelky.

Jak jsme dojeli do Prahy, šli jsme na oběd do Mc Donald´s. Dostali jsme tam Happy meal. Po obědě jsme vyrazili do Národního muzea. Měli jsme téma „Noemova archa“. Byla tam různá zvířata, například v lese, v moři, Africe a dokonce i na Severním Pólu. Potom jsme šli na Václavské náměstí a jeli metrem. Jak jsme vystoupili, čekali jsme na pána, který byl oblečený za mnicha. Byl hodný. Nakonec jsme se šli podívat na orloj. Bylo tam moc lidí.
Jak jsme jeli domů, tak jsem si zdřímla. Moc se mi to líbilo.

ANETA- PRAHA

V Praze se mi moc líbil orloj a Národní muzeum se zvířaty. Šli jsme na Karlův most a z něj jsme viděli Národní divadlo. V Mc Donald´s  jsme dostali Happy meal- nugetky s hranolkama a kečupem. Jeli jsme metrem a čekali na mnicha. Ten nám říkal pověsti o Praze. Autobusem jsme jeli domů.