Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Aktuality

Říj 09

První úkol Recyklohraní – baterie či akumulátor?

I letos jsme se zapojili s přírodovědným kroužkem do projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, kde se snažíme o ekologickou osvětu a vzdělávání dětí, vedeme k zodpovědnému chování v oblasti třídění a recyklace odpadů formou zábavy a různých tvořivých, zajímavých aktivit.

Po prázdninové pauze přišel tedy opět ten správný čas na první úkol. Jde v něm tentokrát o baterie a akumulátory. Naším společným cílem je poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie.

Po úvodním seznámení s možnostmi provozu drobných elektrozařízení  jsme tvořili pracovní list a koláž  na téma – „Co bude lépe sloužit nám i Zemi?“ (při čem vzniká méně odpadu? – ze spotřebičů na baterie nebo na akumulátory)?

Připomínáme všem, že je v naší škole možnost zpětného odběru použitých baterií – dostupná cesta, jak se správně ekologicky „zbavit“ použitých a nepotřebných baterií nám navíc přinese body do soutěže! Děkujeme, že třídíte s námi!