Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Aktuality

Bře 24

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Uklízeli jsme v pátek 24. 3. v Nezdenicích a okolí.

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice. Akce je závislá na aktivní účasti veřejnosti, která v roli místních organizátorů připravuje úklidy v konkrétních lokalitách pro dobrovolníky, s nimiž pak společně vybrané místo uklidí. Na začátku roku 2016 navázal spolek Ukliďme Česko spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a vznikl tak společný projekt s kompromisním názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.

Ukliďme svět, je mezinárodní kampaň, v jejímž rámci organizují skupiny dobrovolníků na
celém světě úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci
černých skládek … Smyslem akce však není pouze uklízet, ale přimět lidi k zájmu o stav životního prostředí, ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy i jednotlivce a přimět je k aktivnímu postoji.

Naši školáci a předškoláci v roli skautů (prohledávači tras), sběračů (odpadky byly nejčastěji v těžko dostupném terénu) či gentlemanů (nosících těžké pytle s odpadky) dokázali nasbírat odhadem 255 kg odpadků v obci Nezdenice, na řece Olšavě, podél silnice na Bánov, Záhorovice a na cyklostezce směr Šumice. Pytle s odpady obratem od silnic odvezl zaměstnanec obce, čímž tímto děkujeme za báječnou spolupráci!

Doprovodným programem akce byla letos před školou výstava o tříděném odpadu s dobrovolnými environmentálními aktivitami, které jednotlivé týmy postupně využily. Letošní raritou byl nález stokoruny, vytažení Moreny z Olšavy, mrtvý potkan, starý magnetofon i kovový barel… Odměna žádného pilného sběrače neminula. Věřím tomu, že naši borci nikdy neodhodí doslouženou věc jinam, než kam opravdu patří!

https://www.mapotic.com/uklidme-svet-dobrovolnicke-uklidy-2023/1512998-prispivame-ke-zlepseni-zivotniho-prostredi-v-nezdenicich-a-okoli

https://www.youtube.com/watch?v=FV8eE7bR03w&t=5s

https://www.uklidmecesko.cz/map/