Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/62001/virtual/www/domains/zsnezdenice.cz/wp-content/themes/zsnezdenice/header.php on line 36

Aktuality

Bře 13

Recyklohraní – příběhy vysloužilého elektra, výroba mini meteostanice

„Neopouštěj staré věci pro nové,…“ – tak se zpívá v písni pánů Uhlíře a Svěráka. V dalším úkolu Recyklohraní jsme se zamýšleli nad příběhy starých vysloužilých elektrospotřebičů, nad recyklací elektroodpadu (inspirací je např. cyklus krátkých filmů Kam s nimi?). Zasmáli jsme se při dramatizaci koupě nového mobilu a pak jsme kreslili komiks ve dvojicích. V našem ekologickém bádání nás podpořili i spolužáci ze 4. a 5. ročníku v hodinách Čj, ukázky některých jejich prací přikládáme.

Během další schůzky jsme pracovali ve dvou skupinách. První měla za úkol vyrobit meteostanici a umístit ji venku na zahradě. Pokud je slunečné počasí, párátko ukazuje na symbol Slunce. Až bude pršet, jsme zvědaví, zda se borová šiška opravdu zavře a párátko tudíž bude ukazovat na symbol deštivého počasí. Druhá skupina zase pomocí triku s hůlkou odhadovala výšku borovice. Došlo i na měření vzdálenosti od tohoto stromu, pozorování ptáků a Měsíce novým dalekohledem, sypání přírodnin do hmyzího domečku… Zahrada nás zkrátka učí pečovat o všechna živá stvoření, bádání venku nám zase pomáhá uvědomit si, jak využívat nabyté znalosti v reálných situacích.

Život filtru

STARÁ LEDNICE

trouba